• 14 LIS 17

Nauka a badania i innowacje – UAM zaprasza na konferencję i do debaty

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Uniwersytetem w Malmö i Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM, zapraszają do udziału w krajowej konferencji pt. „Odpowiedzialne Badania i Innowacje – nauka dla społeczeństwa i gospodarki”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 28-29 listopada 2017 r.

Konferencja wpisuje się w aktualny dyskurs na temat społecznej odpowiedzialności uczelni i roli uniwersytetów w kształtowaniu efektywniejszych relacji z otoczeniem. Konferencja zgromadzi liczne grono zagranicznych i krajowych ekspertów, którzy zaprezentują najważniejsze trendy i wpisujące się w nie projekty w obszarze odpowiedzialnych badań, innowacji społecznych, nowych programów kształcenia wzmacniających współpracę uczelni z partnerami społeczno-gospodarczymi.

Program_Konferencja 29.11_Poznań

W ramach wykładów plenarnych, sesji równoległych połączonych z otwartą debatą i warsztatów będą wspólnie definiowane wyzwania, z jakim powinno się mierzyć polskie środowisko naukowe, tak aby znaleźć równowagę pomiędzy dynamicznym rozwojem naukowym, a  oczekiwanym społecznie zaangażowaniem w sprawy lokalne. Istotnym elementem konferencji będzie wypracowanie wniosków dotyczących usprawnienia dialogu w zakresie rozwoju badań i innowacji w służbie społeczeństwu.

Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy się zarejestrować. Więcej informacji na stronie konferencji.

Ewentualne pytania związane z udziałem w wydarzeniu można kierować na adres: dialog@amu.edu.pl