• 27 LUT 20

Sukcesy Polaków w Euratomie: wezmą udział w realizacji 6 zwycięskich projektów

Znane są już wyniki kolejnego konkursu (NFRP2019-2020) w Euratomie. Na konkurs złożono 62 wnioski projektowe, w tym  14 projektów z Polski. Do finansowania skierowano 31 projektów, w tym 6 wniosków z udziałem instytucji z Polski. Wśród laureatów konkursu znaleźli się: Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Politechnika Warszawska, Główny Instytut Górnictwa, Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Do naszych instytucji trafi 1,23% budżetu konkursu, co daje nam współczynnik sukcesu na poziomie 44,4%.

Przykładowo jeden ze zwycięskich projektów dotyczy opracowania nowych metod i narzędzi, które zapewnią kompleksową ocenę ryzyka szkodliwych skutków narażenia na promieniowanie pacjentów, pracowników oraz opiekunów osób chorych podczas procedur medycznych, którym poddawani są pacjenci z nowotworem mózgu i chłoniakiem.

Czytaj także: Trzy polskie jednostki w paneuropejskim projekcie. Walczą z nowotworem mózgu i chłoniakiem

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!