• 03 WRZ 20

Trójka laureatów ERC Starting Grant 2020 na polskich uczelniach

Prof. Urszula Stachewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa oraz dr Wojciech Czerwiński i dr Michał Pilipczuk z Uniwersytetu Warszawskiego zostali laureatami ostatniego konkursu ERC Starting Grant w programie Horyzont 2020. Jest to pierwszy grant ERC dla AGH i dwa kolejne granty dla UW, który z 11 finansowanymi projektami ERC w programie H2020 jest liderem wśród polskich jednostek.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że KPK oraz nasze punkty regionalne: RPK Kraków i RPK Centrum przy UW, mogły Państwa wesprzeć w przygotowaniu wniosków.

Łącznie ERC przyznała finansowanie 436 projektom na kwotę 667 mln euro. Projekty będą realizowane w 25 krajach, z czego najwięcej w Niemczech (88), Wielkiej Brytanii (62) i Holandii (42).

Informacje o projekcie prof. Stachewicz znajdują się w komunikacie ERC dot. przykładów nagrodzonych pomysłów, a opisy projektów dr. Czerwińskiego i dr. Pilipczuka znajdują się na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.