• 06 LUT 17

Warsztaty dla pracowników naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego dot. Konkursu w ramach R&IA MSCA RISE z Horyzontu 2020

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską  konkursu w ramach Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w Programie Horyzont 2020 przesyłam Państwu zaproszenie na warsztaty pod tytułem: „Wyjedź, skorzystaj, rozwiń skrzydła – RISE w Horyzoncie 2020”, które odbędą się w Sali Senatu US już 17 lutego 2017r. w godzinach od 9:00 do 13:00. Wyżej wymienione warsztaty przeprowadzi p. Edyta Pazura-Umecka, konsultantka ds. Programów Badawczych w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Spotkanie będzie miało charakter zamknięty i dedykowane jest tylko dla pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z zasadami ubiegania się o granty w ramach Research and Innovation Staff Exchange (RISE) w Programie Horyzont 2020. Podczas spotkania przedstawione zostaną kluczowe elementy wniosku, praktyczne porady oraz zasady przygotowywania stosownej aplikacji. Forma warsztatowa spotkania powinna pozwolić jego uczestnikom nabyć umiejętności samodzielnego aplikowania o granty.

RISE to program polegający na wymianie pracowników i wzmocnieniu współpracy naukowej. Wymiana międzynarodowa i międzysektorowa (sektor akademicki i pozaakademicki) realizowana jest w oparciu o wspólne projekty badawczo-innowacyjne. Udział w programie umożliwia wymianę pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (naukowcy, w tym doktoranci) pracujących w różnych krajach i sektorach, a jego celem jest wymiana wiedzy i pomysłów przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi oraz przyczyniających się do rozwoju badań oraz kariery samych naukowców.

Ewentualne pytania proszę kierować bezpośrednio do organizator wydarzenia – p. Edyty Kowalczyk-Łuc, Pełnomocnik Rektora ds. Programu Horyzont 2020 (edyta.kowalczyk@usz.edu.pl, tel. 91/444 14 28).

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zarejestrować się na stronie: http://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/wyjedz-skorzystaj-rozwin-skrzydla-szanse-dla-naukowcow-us-w-programie

Prorektor ds. Finansów i Rozwoju

Prof. dr hab. Waldemar Gos