Kto może być ekspertem?

 

Oferta skierowana jest do osób, które mają wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i doświadczenie oraz dobrze posługują się językiem angielskim. Potrzebni są naukowcy, przedsiębiorcy, specjaliści od innowacji jak również fachowcy reprezentujący inne sektory. Zgłaszać mogą się osoby z całego świata, jednakże Komisja Europejska zakłada, że większość ekspertów będzie pochodzić z państw członkowskich UE.

Eksperci w zakresie badań i innowacji w dowolnym obszarze naukowym lub technologicznym, posiadający stopień/tytuł nadany przez uczenie wyższą, dysponujący czasem w celu wykonania krótkoterminowych zadań powierzonych przez KE w zakresie:

– oceny wniosków projektowych,

– dokonania przeglądu realizowanych projektów badawczych i innowacyjnych,

– monitorowania postępów realizacji projektów, wyników, oddziaływania programów, doradztwa w zakresie nowych działań badawczych i innowacyjnych

 

Czy warto zostać ekspertem?

Zdecydowanie tak. Praca eksperta to unikatowe doświadczenie i możliwość nawiązania bardzo cennych kontaktów zawodowych, a także kształtowania unijnej polityki badawczo-rozwojowej i proinnowacyjnej. To również znakomita okazja pogłębienia wiedzy, jak najlepiej przygotować doskonały wniosek projektowy i osiągnąć sukces.

Jak się zarejestrować w bazie ekspertów?

Rejestracji dokonuje się poprzez Portal Uczestnika (Participant Portal):

http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/experts/index.html

Ważne jest, by rejestrując się w bazie ekspertów podać jak najwięcej informacji o swoich kwalifikacjach i doświadczeniu.

18

  • H2020 od wniosku do projektu

  • KARIERA NAUKOWA

    HR EXCELLENCE IN RESEARCH

    KPK PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE